Pilguga juhitavad seadmed

Inimesed, kes pole võimelised arvutit juhtima ei hiire ega klaviatuuri abil, leiavad abi silmjuhtimise tehnoloogiast. Eeskätt avab silmjuhtimise süsteem suhtlemiseks vajaliku ukse neile, kelle jaoks on see varem olnud suletud näiteks mõne trauma (nt seljaaju vigastus), haiguse (amüotroofne lateraskleroos ehk ALS), halvatuse või mõne muu põhjuse tõttu. 

Arvuti silmjälgimise põhimõte seisneb pupillide jälgimise tehnoloogias. See tähendab valgusallika kasutamist, et tekitada silmades valguse peegeldust ja samuti kaamerate kasutamist, et teha pilt silmadest peegeldunud valgusest. Pildi järgi tuvastatakse pupill ja valgusallika peegeldus sarvkestal. Saadud tulemuse, Tobii 3D-silmamudeli ja teiste peegeldusest saadud geomeetriliste omaduste järgi arvutatakse matemaatiliste mudelite abil välja pilgu asukoht arvuti ekraanil. Lihtsustatult öeldes tähendab see seda, et silmjälgimise seade leiab üles inimese pupillid ja võimaldab seeläbi pilguga arvutit juhtida.

Sobiva ning vajadustele vastava alternatiivkommunikatsiooni seadme leidmiseks palume leppida kokku aeg tasuta nõustamiseks

View as Grid List
Sort by
Display per page

Tobii Dynavox PCEye 5

Tobii PCEye 5 on silmajälgija, mis töötab Computer Control tarkvaral, asendades arvutihiirt ning tehes võimalikuks laua- või sülearvuti kasutamise vaid silmade abil.
On special order

Tobii Dynavox I-16

Tobii I 16 on kommunikatsiooniseade, mida saab sisseehitatud silmajälgija abil juhtida pilguga või vajadusel puute, lüliti, klaviatuuri või tavalise hiirega. I seeria tagab juurdepääsu arvutile, internetile, erinevatele suhtlustarkvaradele ja selle abil on võimalik juhtida elektroonika seadmeid
On special order
Filters
Sort
Display