Korduma kippuvad küsimused

  • K: Mis on ISO-kood?
    ISO-kood on rahvusvaheline kood, mis antakse abivahenditele. Eestis pakutavate riikliku soodustusega abivahendite ja nende ISO-koodidega saab tutvuda siin. Rahvuvaheliste abi- ja hõlbustusvahendite ISO-koodidega ja otsingumootoriga EASTIN saab tutvuda siin.

 

  • K: Kes saab mulle abivahendi tõendi väljastada?
    Abivahendi tõend on paberil või digiallkirjastatud dokument, mille väljastab sulle perearst, eriarst, õde, ämmaemand, füsioterapeut või tegevusterapeut. Abivahendi tõendiks on ka rehabilitatsiooni plaan, kus on abivahendi vajadus välja toodud. Abivahendi tõendi võib välja kirjutada füsio- või tegevusterapeut, kes töötab rehabilitatsioonimeeskonna juures või tervishoiuteenust pakkuvas asutuses. Abivahendi tõendile tuleb kirjutada abivahendi nimetus, kirjeldus või ISO-kood. Abivahendi tõendi alusel, mis ei vasta üleval pool toodud kirjeldustele või väljastajatele, ei ole Invarul õigust riigipoolse soodustusega üüri või müügi tehingu tegemiseks.

 

  • K: Milliste abivahendite soodustingimustel ostmiseks ei ole mul vaja tõendit korduvalt esitada?
    Alates 1. jaanuarist 2025 jõustus abivahendite määruse muudatus, tänu millele ei tule enamike abivahendite soetamiseks esitada enam korduvat tõendit. Näiteks ei pea töövõimelises eas osalise töövõimega või puudega inimesed esitama uriini imavate abivahendite soetamiseks kordustõendit ja vanaduspensionieas inimesed saavad uriini imavaid abivahendeid soetada ilma tõendita. Lihtsamaks muutus ka mitmete teiste abivahendite soetamine, mille ostmiseks ei ole tarvis uut tõendit enam esitada: siibrid, kateetrid, vanni- ja dušitoolid, käimisabivahendid, voodilauad, elektrilise reguleerimisega voodid jpm. Lähemalt saab selle kohta lugeda siit. Täpsem info on leitav Abivahendite loetelu tabelis, kus on vastavate abivahendite juures märge "korduv tõendi vajadus puudub".  
Filtrid
Sorteeri
Display