Beebikaal – lihtne ja usaldusväärne abivahend imiku kaaluiibe jälgimiseks

Beebikaal – lihtne ja usaldusväärne abivahend imiku kaaluiibe jälgimiseks

Kaalumine on üks paljudest võimalustest beebi kasvamise ja arengu jälgimiseks. Lapsevanemana on tore teada oma uue silmarõõmu mõõtmeid, kuid lisaks on see info vajalik ka ämmaemandatele ja arstidele, kelle ülesandeks on olla kindel, et beebi saab piisavalt süüa ja võtab kaalus vajaliku kiirusega juurde. Enamasti kulgeb kõik probleemideta, kuid vahel juhtub, et imikut on vaja kaaluda regulaarselt enne ja pärast söötmist.  

 

Millal võib tekkida vajadus beebi sagedaseks kaalumiseks? 

Vajadus koduse kaalumise järele tekib näiteks siis, kui vastsündinu on väga väikse sünnikaaluga või esimestel elupäevadel palju kaalust alla võtnud. Teiseks enam levinud põhjuseks on probleemid rinnaga toitmisel. Näiteks ei saa beebi kehva või vale imemisvõtte tõttu piisavalt piima kätte või on ema piimavarud vähesed. Põhjuseid võib olla muidugi veel ja imetamisprobleemide korral tasuks alati konsulteerida imetamisnõustajaga. Samas, alati ei pruugi otsest probleemi ollagi, kuid kindlustunde saamiseks võib värske ema otsustada siiski kaalumise kasuks.  

 

Mida võiks teada koduste beebikaalude kasutamise kohta? 

Imikukaal kuulub nende abivahendite hulka, mille soetamisele tasub mõelda alles siis, kui seda päriselt vaja läheb. Kuna üldiselt kasutatakse beebikaalu lühikese perioodi vältel, tasub vajaduse ilmnemisel mõelda hoopis selle laenutamisele. Nii hoiad kulud kontrolli all ja pärast kasutusperioodi lõppu ei pea muretsema tarbetult seisva seadme pärast. Invarust saad beebikaalu üürida soodsalt ja ilma tagatisrahata.  

Invaru infotöötaja Rita Piho sõnul on infotelefonile helistajatel sageli beebikaalu kasutamisega seonduvaid küsimusi. Ei ole harvad need juhud, kus mingil põhjusel ei õnnestu kaalult korrektset näitu lugeda. Üldiselt ei ole põhjuseks siiski probleemid kaalu endaga, vai mõõtmisvead tulenevad hoopis seadme väärast kasutamisest. Seetõttu on oluline teada mõningaid nüansse, mis võivad kaalumise tulemust mõjutada.  

Kõige olulisem on läbi mõelda, kuhu beebikaal asetatakseÕige tulemuse saamiseks on tähtis, et aparaat oleks seatud kõvale horisontaalsele pinnasele. Kuna aluspind peaks olema võimalikult sile, ei tohiks kaalu alla jätta ka näiteks linikut. Sama soovitus kehtib tegelikult ka tavaliste kodukaalude kasutamise puhul. Lihtne eksperiment kasvõi eri tüüpi põrandatel näitab, et ekraanil kuvatavad väärtused võivad olla päris erinevad.  

Veel üks oluline soovitus, mida imiku kaalumisel meeles võiks pidada, on see, et seadet ei tohiks kasutada elektromagnetiliste lainete läheduses. Teleka, telefoni või muu sellise seadme lähedus võib häirida beebikaalu tööd ja põhjustada kaalumisvigu.  

 

Beebikaalu laenutamine 

Invaru pakub laenutamiseks digitaalset Soehnle beebikaalu, mis on lihtsasti kasutatav, täpne ja usaldusväärne. Kaalu maksimumkoormus on 20 kg ja kaalusamm 10 g. Kaalergonoomiline kaardus kuju muudab lapse jaoks kaalumise mugavaks ja aitab imikul paremini kaalu peal püsida. Tänu suurele ja kergesti loetavale ekraanile on näidu jälgimine kiire ja lihtne.  Lisaks on imikukaalul weight lock (kaalunumbri fikseerimise) funktsioon, mis osutub kasulikuks kui beebi kaalumise ajal ennast aktiivselt liigutab. See tähendab, et vähemalt 2 kg raskuse puhul fikseeritakse iga 10 sekundi järel näit automaatselt. Just selle funktsiooni puudumise tõttu ei ole imiku kaalumiseks hea kasutada näiteks köögikaalu. Toidukaalud ei ole seadistatud liikuva raskusega töötama ja seetõttu on äärmiselt keeruline saavutada täpselt fikseeritud tulemust Niisiis on beebikaal heaks abivahendiks, mis aitab pakkuda lapsevanematele kindlustunnet ja teadmist, et lapsuke kosub just nagu peab. Kaalu puhastamiseks võid kasutada niisutatud puhastusrätikuid, kuid ära kasuta keemilisi puhastusvahendeid! 

Jäta kommentaar
Ainult registreeritud kasutajad saavad jätta kommentaare
Filtrid
Sorteeri
Display